Koolitus „Kuidas koostada tasakaalustatud menüüd?”

raamatud

Toimunud jaanuarist märtsini 2017 kõikides Eesti maakondades!

Koolitusel käsitleti põhjalikult tervist toetava menüü planeerimise põhimõtteid läbi teoreetiliste teadmiste laiendamise ja praktiliste oskuste täiendamise. Õpiti looma tervisliku toitumise põhimõtetele vastavat, taskukohast ja maitsvat menüüd.

Koolitusel osalesid kokad, menüüde koostajaid ja kõik, kes olid huvitatud oma teadmisi ja oskusi täiendama tervist toetava menüü planeerimise alal.

Koolitusel peatuti järgmistel teemadel:

  • Millised on peamised probleemkohad asutuste menüüdes, mida tuleks muuta
  • Tervist toetava menüü koostamise põhimõtted ja üksikasjalikud juhised. Menüü koostamiseks vajalikud materjalid ja abitabelid.
  • Erimenüüd. Millele tähelepanu pöörata erivajadustega sööjate menüüde koostamisel (gluteenita, piimata menüüd, diabeetiku menüü, taimetoitlase menüü)?
  • Praktiline ülesanne: Loome üheskoos ühe tasakaalus tervist toetava menüü.
  • Uue Toitu targalt! Menüü koostamise käsiraamatu sisu ja kasutamisvõimaluste tutvustus.

Koolitus toimus eesti keeles.
Koolituse maht 8 ak tundi (4 kontakttundi + 4 tundi iseseisvat tööd).
Osalejatele väljastati tõend 8 ak tunnise koolituse läbimise kohta.

Osalejatele anti kaasa paberkujul asjakohased materjalid.

Koolitaja oli toitumisnõustaja Reelika Õigemeel, Eesti Toitumisnõustajate Ühenduse juhatuse aseesinaine, kes on spetsialiseerunud lasteasutuste tasakaalustatud menüüde juurutamisele ja toitumisnõustamisele ning toitumisalaste koolituste ja töötubade läbiviimisele. Tema tegemistest saab täpsema ülevaate kodulehelt www.toitutargalt.ee

Reelika Õigemeel on 2014. aastal ilmunud toitlustajate käsiraamatu „Maitsvalt ja Tervislikult!” autor, 2016. aastal ilmunud Eesti toitumisterapeutide ja –nõustajate koostatud raamatu „Laste toitumine ja tervis” üks autoritest ning 2017. aasta jaanuaris ilmunud „Toitu targalt!” menüü koostamise käsiraamatu autor.

 

Ametlik koolituse õppekava 2017

RecteMente OÜ täiendkoolitusasutuse tegevusteate nr 144017

top