Kuidas suunata lapsi tervislikke toiduvalikuid tegema? Koostöös peitub jõud – koolitus toitlustajatele, õpetajatele ja lapsevanematele

Koolitus toimus 2016. aastal kõikides Eesti maakondades

lapsesöökLapse liigne kehakaal pole vaid välimuse küsimus, sellega kaasnevad tõsised tervisehäired. Üha enam lapsi kannatab tänapäeval hüperaktiivsuse, käitumishäirete ja erinevate psüühiliste probleemide küüsis. Kas muutunud toitumisharjumused ohustavad laste ja noorte tervist täna ja tulevikus? Kuidas saavad lapsevanemad, õpetajad ja lasteasutuste toitlustajad väikeste inimeste toiduvalikuid mõjutada?

Toitu targalt igaaastase koolitustesarja 2016. hooajal keskendusime laste toiduvalikute mõjutamisele. Milliste võtetega lapsi ja noori õigete toitumisharjumusteni suunata? Kuidas nad isukamalt tervislikku toitu sööma õpetada?

Sihtgrupp: Lasteasutuste kokad, majandusjuhatajad, õpetajad, abiõpetajad, lapsevanemad.

Koolitusel peatuti järgmistel teemadel:

  • Laste ja noorte muutunud toitumisharjumused, mõju tervisele kogu eluks?
  • Laste ja noorte aina kasvav ülekaalulisus, selle ennetamine ja tagasipööramine.
  • Käitumis- ja muude psüühiliste häirete seos toiduvalikutega.
  • Selektiivne söömishäire ja kuidas sellega toime tulla.
  • Koostöös peitub jõud! Lapsevanemate, õpetajate ja lasteasutuste toitlustajate roll laste söömisharjumuste kujunemisel. Kogemused lasteasutustest ja tulemused laste söömiskäitumises.
  • Eeskuju räägib rohkem kui sõnad! Praktilised ülesanded osalejatele iseenda toitumisharjumuste analüüsimiseks.

Koolitus toimus eesti keeles. Maht 4 akadeemilist tundi.

Osalejad said kaasa paberkujul asjakohased materjalid ja väikese lastesõbraliku retseptivaliku koos päeva menüü näidetega.

Toitu Targalt koolituste läbiviija on Eesti Toitumisnõustajate Ühenduse toitumisnõustaja ja juhatuse liige Reelika Õigemeel, kes on spetsialiseerunud lasteasutuste toitumisnõustamisele, toitumisalaste koolituste ja töötubade läbiviimisele ning tasakaalustatud menüüde juurutamisele.

Aitäh kõikidele osalejatele!

Vaata meie uusi koolitusi.

top